Wasze sugestie

Drodzy Czytelnicy!

Czy jest jakiś kwestia, który szczególnie Was interesuje? Temat, o którym chcielibyście dowiedzieć się więcej, ale ogólnodostępne artykuły nie zaspokajają Waszej ciekawości? A może uważacie, że to właśnie ta strona jest idealna, aby o nim porozmawiać?

To jest właśnie miejsce, w którym możecie o tym powiedzieć. Piszcie o wszystkich tematach farmaceutycznych, o których chcielibyście przeczytać na stronie. Jest ona tworzona dla Was – pod uwagę wezmę wszystkie sugestie, wiele proponowanych tematów przerodzi się zapewne w artykuły.

Czekam na Wasze sugestie w komentarzach poniżej lub bezpośrednio pod adresem kontakt@lekinacodzien.pl

 

 

7 komentarzy o: “Wasze sugestie

  1. Mnie bardzo interesuje kwestia antybiotyków. Ostatnio miałam przepisaną Doxycyklinę, której nie popiłam dobrze na noc i rozpuściła się w przełyku powodując… zapalenia przełyku i wrzody!! Przeszłam po tym koszmar. Ktoś mi nawet ostatnio powiedział, że ten natybiotyk jest „starej generacji” i lekarze lepsze rzeczy mogą wypisywac. Usłyszałam też, że gentamycyna uszkadza słuch i też lepiej jej nie brac (choc pamiętam, że kiedys ją brałam akurat). Ja w sumie nic nie wiem o antybiotykach – czy rzeczywiście są jakies starej i nowej generacji? Na jakie szczególnie uważac?
    Pzdrawiam serdecznie :)

    • Antybiotyki to na tyle „wredna” grupa leków, że chyba o żadnym z nich nie powie się, że jest bezpieczny. Nie można tego powiedzieć nawet o antybiotykach stosowanych u dzieci i niemowląt, a co dopiero o preparatach stosowanych u dorosłych.
      Rzeczywiście, są antybiotyki starsze i „nowsze” – najciekawsze jest jednak to, że do tych najbardziej nowoczesnych antybiotyków i tak większość z nas nie ma dostępu, bo są one stosowane jedynie w warunkach szpitalnych. Uważam jednak, że zastanawianie się nad tym, że lekarze mogą wypisywać coś lepszego niż doksycyklina nie ma większego sensu. A to z bardzo prostego powodu – bardziej nowoczesna ofloksacyna czy rifaksymina nie będzie działała na to, na co może działać doksycyklina. A każdy antybiotyk daje jakieś działania niepożądane – u Pani doksycyklina spowodowała zapalenie przełyku, gentamycyna (obecnie już tylko w zastrzykach) może spowodować uszkodzenie słuchu (całe szczęście baaardzo rzadko). Klindamycyna lubi dawać rzekomobłoniaste zapalenie jelit, a lewofloksacyna (mimo iż nowocześniejsza) może spowodować nadwrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne i zaburzenia pracy układu nerwowego. Chciałoby się wręcz rzec – nikt nie jest bezpieczny :)
      Aczkolwiek pytanie jest całkiem ciekawe, więc myślę, że pokuszę się któregoś razu o napisanie postu na ten temat:)

  2. Proszę o artykuł na temat jaskry i leków, których nie można brać chorując na jaskrę. Za każdym razem w aptece muszę pytać, czy mogę zażywać dany lek chorując na jaskrę. Wiem, że nie mogą to być leki obkurczające naczynia krwionośne (a jestem alergikiem i niestety nieżyt nosa muszę leczyć tylko azelestyną + loratadyną), ale nie wiem, co jeszcze, bo z jaskra łączy się niskie ciśnienie. Podobno No-Spy się nie powinno z niskim ciśnieniem, ale to chyba zależy, ja biorę, jeśli potrzebuję. Chciałabym być bardziej świadoma, jakich leków powinnam unikać.

    • O temacie jaskry myślałam już kilka razy. Chyba trzeba będzie w końcu wziąć się porządnie do pracy. Temat na pewno poruszę, bo samo zagadnienie jest mega-ciekawe. Nie obiecuję tylko kiedy, bo wybieram się za kilka dni na urlop:) Jednak artykuł na ten temat na pewno pojawi się na blogu!
      Dziękuję za sugestię!

  3. Witam serdecznie,
    może znalazłaby Pani czas także dla tematu tocznia rumieniowatego? Czy są już dostępne w aptece jakieś nowsze leki niż proponowane wiąż przez lekarzy leki przeciwmalaryczne?
    Pozdrawiam,
    Ajka

  4. Dzień dobry, na wstępie – bardzo się cieszę, że trafiłam na Pani stronę – zasoby aptek już dawno mnie przerosły, a poza tym niektóre preparaty przestają z czasem być skuteczne. Dziękuję za pomoc (coś w rodzaju nici Ariadny) przy błądzeniu w aptecznych labiryntach.
    Byłabym bardzo zobowiązana za wątek cukrzycowy (jestem zagrożona tą paskudną chorobą). Czy np. preparaty z liśćmi morwy lub inne zioła, czy preparaty są godne uwagi, jeśli ma się prawidłową wagę i jest się w przedsionku cukrzycy (termin pochodzi od diabetologa).
    Serdecznie pozdrawiam Alicja

  5. Z dużą uwagą i zainteresowaniem przeczytałam Pani artykuł o interakcjach z ziół i innych preparatów z lekami przeciwzakrzepowymi. Temat jest zapewne bardzo szeroki i nie sposób rozwiać wszystkich watpliwości w jednym artykule, ale ja mam jedno konkretne pytanie dotyczące ww tematu. Czy stosując leki przeciwzakrzepowe można pić herbatkę ziołowa z morwy białej ?bylabym bardzo wzdzięczna za odp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *